به گزارش اساتید خبر؛  پژوهشگران و مخترعین و اعضای خانه نخبگان سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری استان آذربایجان شرقی با صدور بیانیه ای  از از عموم هموطنان به ویژه جهادگران عرصه علم و فناوری استان برای شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت کرد. متن این بیانیه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

روز قدس یادآور فریاد بلند امام خمینی (ره) در برابر آمریکا و مولود نامشروع آمریکا و انگلیس یعنی رژیم جعلی صهیونیستی است. روز قدس روز اسلام و روز خیزش حق‌طلبان علیه جنایتکاران تاریخ است. روز قدس، روز مستضعفان عالم، علیه مستکبران است. روز قدس روز فریاد مظلومیت ملتی است که با خون فرزندان خود پرده از چهره کریه صهیونیست جنایتکار، آمریکا و هم‌پیمانان آنها برداشته است.

تصمیم احیا کننده امام خمینی (ره) در نامیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس، مصداق بارز کلام وحی است که: “اگر در راه دین از شما یاری طلبیدند برشما واجب است که آنهارایاری کنید.”( انفال/ ۷۲)

موفقیت انقلاب اسلامی ایران در انتقال پیام دشمن شناسی و دفاع از مظلوم در انتقال به کشورهای مظلوم منطقه وجهان ، وپیروزی های درخشان جبهه مقاومت اسلامی در منطقه و ناکامی صهیونیزم بین المللی و حامیان منطقه ای آن، اسباب هراس و وحشت سردمداران سلطه و صهیونیسم بین المللی را فراهم ساخته است و آنان را وادار به انفعال و طراحی سناریوهای پلید در جلوگیری از گسترش دامنه تأثیر گذار مکتب و منطق مقاومت با راه اندازی جنگ های نیابتی و فتنه های تروریستی در سرزمین های اسلامی کرده است.

در حال حاضر استکبار جهانی و صهیونیسم از سر دسیسه و نیرنگ ، توطئه های کثیف و نقشه های شوم خود را در منطقه خاورمیانه از طریق عمال سرسپرده خود یعنی دولت های ارتجاعی عرب به ویِژه آل پلید سعود، به مرحله اجرا درآورده است و جنگ داعش و گروه های تروریستی تکفیری علیه عراق و سوریه و تهاجم وحشیانه آل سعود به یمن را اقدامی در راستای امنیت سازی برای رژیم صهیونیستی تضعیف جبهه مقاومت و ظرفیت های انقلابی امت اسلامی و مقابله با انقلاب اسلامی است .

بر همین اساس ، ما جمعی از پژوهشگران و ومخترعین و اعضای خانه نخبگان استان آذربایجان شرقی در آستانه فرا رسیدن این روز بزرگ، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره بنیان ‌گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) و با تأسی از رهنمودهای رهبر فرزانه مان، امام خامنه‌ای (مد ظله العالی)، آمادگی خود را جهت حضوری پرشور و حماسی در مراسم راهپیمائی روز قدس و همبستگی با فرزندان مقاومت اسلامی اعلام داشته و از عموم هموطنان به ویژه جهادگران عرصه علم و فناوری دعوت می‌­ کنیم با دعا برای نجات مردم مظلوم فلسطین و حضور و مشارکت مسئولانه در راهپیمایی روز جهانی قدس وظیفه انسانی و اسلامی خویش در جهت تسکین آلام بشری را ادا نموده و در مسیر دفاع از مظلومین و مقابله با مظاهر زنده ظلم و خشونت در دنیای معاصر به ایفای نقش شایسته خود بپردازند.

“ان تنصرو االله ینصرکم و یثبت اقدامکم” قطعا وعده خدا به پیروزی مستضعفین،نصرت دهندگان الهی و مومنان است.

جمعی از پژوهشگران و مخترعین و اعضای خانه نخبگان

سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری استان آذربایجان شرقی