رفتن به بالا
  • دوشنبه - 9 مرداد 1396 - 16:34
  • کد خبر : ۱۰۶۱۰
  • مشاهده :24 views
همزمان با سال‌روز امضای فرمان مشروطه

چهارمین همایش ملی مشروطیت در دانشگاه تبریز برگزار می گردد

سازمان بسیج اساتید استان آذربایجان‌شرقی با رویکرد علمی و تخصصی و با مشارکت موسسه تاریخ و فرهنگ ایران و دانشگاه تبریز چهارمین همایش ملی مشروطیت (رویکردها و جریان‌های فکری-سیاسی در مشروطیت ایران) را برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، سازمان بسیج اساتید استان آذربایجان‌شرقی  با رویکرد علمی و تخصصی و با مشارکت   موسسه تاریخ و فرهنگ ایران  و دانشگاه  تبریز   چهارمین همایش ملی مشروطیت (رویکردها و جریان‌های  فکری-سیاسی در مشروطیت ایران) را برگزار می‌کند.

دکتر حسین جدیری رئیس برگزاری این همایش با اعلام خبر فوق به خبرنگار ما گفت: این همایش در ۱۴ مردادماه سال جاری هم‌زمان با سالروز امضای فرمان مشروطیت در تالار شماره ۳ دانشکده جغرافیا و برنامه‌ریزی دانشگاه تبریز برگزار می‌گردد و مقالات برگزیده در محورهای همایش توسط اساتید و پژوهشگران ارائه خواهد شد.

رئیس برگزاری این همایش با اشاره به سابقه برگزاری این همایش در سنوات گذشته افزود: سازمان بسیج اساتید استان آذربایجان‌شرقی  طی چندین سال گذشته اقدام به برگزاری همایش‌های سالانه ملی و بین‌المللی با موضوع نهضت مشروطیت نموده است که نتیجه برگزاری این همایش‌ها با چاپ کتاب مجموعه  مقالات و چکیده آن‌ها در اختیار پژوهشگران و علاقه‌مندان این موضوع قرارگرفته است. برای دسترسی به این کتاب‌ها و گزارش‌های برگزاری این همایش‌ها می‌توانید به قسمت آرشیو سایت همایش به آدرس  http://mashroteh.com  مراجعه نمایید.

جدیری در ادامه با اشاره به چاپ کتاب مقالات برگزیده همایش نیز گفت: دوستان ما در کمیته علمی با داوری مقالات رسیده به دبیرخانه همایش، کتاب مجموعه مقالات را آماده کرده‌اند که در این کتاب ۲۲ مقاله برگزیده در محورهای اعلام‌شده کمیته علمی به چاپ رسیده  و در روز همایش در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان بسیج اساتید استان آذربایجان‌شرقی در ادامه افزود: این سازمان با توجه به رسالتی که بر عهده دارد  جهت گفتمان سازی منویات مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برنامه‌های متعددی را اجرا می‌کند که برگزاری همایش‌های علمی و تخصصی و کرسی‌های آزاداندیشی ازجمله این برنامه‌ها هست.

رئیس همایش ملی مشروطیت در پایان این گفتگو افزود: شرکت در این همایش برای عموم آزاد بوده و از اساتید دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و پژوهشگران و علاقه‌مندان دعوت می‌کنیم تا در این همایش ملی شرکت نمایند.

لازم به توضیح است که محورهای این همایش به شرح ذیل می‌باشد:

* اندیشه‌های دینی و مشروطیت (مشروطه مشروعه، مشروطه خواهان)
* ناسیونالیسم و مشروطیت
* قانون‌گرایی و مشروطیت
* تجددخواهی در انقلاب مشروطیت
* اندیشه‌های سیاسی نوین در مشروطه ایران
* احزاب و مطبوعات در عصر مشروطه
* آذربایجان و مشروطیت ایران (با رویکرد جریان شناسی)
* جریان ادبی در عصر مشروطه
* مبانی فکری حقوق اساسی در مشروطیت
* مشروطیت و دولت ملی مدرن
* مشروطیت و جریان نفوذ

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه