رفتن به بالا
  • یکشنبه - 15 مرداد 1396 - 19:26
  • کد خبر : ۱۰۶۲۵
  • مشاهده :35 views

نوشدارو بعد از عکس سلفی

تذکر واجب: برای سلفی گرفتن حتما حواستان به عکاسان حرفه‌ای در اطرافتان باشد تا سوژه بدحالتی خود در خویش اندازها نباشید. تا خدای ناکرده یک سلفی ناقابل برایتان دردسرساز نشود.

به اندازه کافی در این روزگار قیافه‌هایمان از حالت عادی خارج هست، یا به‌اصطلاح فرنگی‌ها دفرمه هستیم. این روزها به مدد ظهور دیجیتال و موبایل‌های هوشمند به این دفرمگی‌های خود در خویش‌اندازهای (واژه معادل سلفی) غیرحرفه‌ای خود دامن می‌زنیم.

در گذشته برای گرفتن یک قطعه عکس پرتره یا پرسنلی تا عکاسی در مراسم عروسی و حتی مراسم ختم و مناسبت‌های خاص عکاس وظیفه خود می‌دانست تا ۳۶۰درجه اطرافش را متوجه باشد و سعی می‌کرد نکات حرفه‌ای را رعایت کند. هر کسی هم برای حضوردرخشان در قاب عکاسی آداب را به جا می‌آورد، لباس خوب به تن می‌کرد و سری می‌آراست، جای مناسبی قرار می‌گرفت و سعی می‌کرد در عکس موقر به نظر برسد و بعد صدای عکاس از پشت دوربین به گوش می‌رسید: حاضر… یک، دو، سه… چلیک

البته این روزها این نکات برای ما شده خاطره و کمتر دیگر چنین تصاویری را در آلبوم‌های خانوادگی می‌بینیم. حالا دیگر هر کسی یک فولدر شخصی به همرا دارد از عکس‌های سلفی که حتی بقایشان به یک بد افزار وابسته است. به هر روی دیگر نمی‌توان منکر پیشرفت‌های نو ظهور تکنولوژیکی شد و عکس‌های به قول جوانان امروزی« یهویی» نگرفت اما با رعایت چند اصل چه بسا بتوانیم یک سلفی حرفه‌ای در دوربین گوشی هایمان ثبت کنیم. پس، از من عکاس به شمای گوشی‌به‌دست توصیه که این موارد را برای گرفتن یک عکس خوب سلفی (خویش‌انداز) رعایت کنید:

نگاه خوب: اگر تنها هستید یا با دیگری، داشتن یک نگاه مناسب ضروری است.بعضی نگاه‌ها در عرف نگاه خوب محسوب نمی‌شوند.

لبخند خوب: کج و کولگی لبخند در عکس سلفی جز بی‌سلیقگی چیز دیگری تعبیر نمی‌شود.

حالت خوب: افق زاویه بدن مهم است…باور کنید.

جای خوب: مکانی که برای سلفی انتخاب می‌کنید امن باشد از هر لحاظ.این شامل رعایت منظره خوب نیز می‌شود.
حتما به لنز دوربین توجه کنید. رعایت فاصله دوربین تا صورت را به‌عنوان یک اصل فراموش نکنید. در شرایط غیرمتعارف هم قرار نگیرید مثلا بالای بلندی‌ها (به آمار حادثه‌دیده‌ها در راه انداختن یک سلفی توجه کنید)

تذکر واجب: برای سلفی گرفتن حتما حواستان به عکاسان حرفه‌ای در اطرافتان باشد تا سوژه بدحالتی خود در خویش اندازها نباشید. تا خدای ناکرده یک سلفی ناقابل برایتان دردسرساز نشود.

اما در کل اگر رعایت این موارد برایتان سخت است و در مراسم خاصی حضور دارید که ثبت لحظه‌ها برایتان اهمیت اساسی دارد حتی اگر مهمان خارجی هم داشتید که دیگر سلفی گرفتن از نان شب برایتان واجب‌تر می‌شود از همان عکاسان حرفه‌ای اطرافتان درخواست کنید تا عکسی حرفه‌ای از شما بگیرند که در تاریخ مصور کشورتان به یادگار بماند. نه آنکه نتیجه کار تصویری شود که با واکنش منفی یک ملت مواجه شود.

*ساتیار امامی

منبع سایت الف

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه