به گزارش اساتید خبر و به نقل از خبرگزاری علمی و فناوری از استان آذربایجان‌شرقی؛ در اوایل ماه جاری دکتر حسین جدیری،  به‌عنوان مسئول جدید بسیج اساتید استان آذربایجان‌شرقی انتخاب گردید. وی استادیار دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز بوده و پیش‌ازاین عضو شورای مرکزی بسیج اساتید استان و قائم‌مقام بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی تبریز بود.

 رئیس جدید سازمان بسیج اساتید استان آذربایجان‌شرقی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: بسیج اساتید بازوی پرتوان کمکی دانشگاه محسوب می‌شود. این نهاد با بهره‌گیری از اساتید مجرب و متعهد، در پیشبرد مباحث مدیریتی و توسعه علمی دانشگاه تلاش وافر می‌نماید.
وی با اشاره به وضعیت علمی و فرهنگی دانشگاه‌ها بیان کرد: طبق آمار منتشرشده وضعیت علمی دانشگاه‌ها در چند سال اخیر عقب رفت فراوانی داشته است. کشور ما دارای استعدادهای فراوان علمی می‌باشد که باید فضای رشد و پیشرفت آن‌ها فراهم گردد. در مباحث فرهنگی نیز فاصله زیادی با رسیدن به ایدئال داریم.
جدیری با اشاره به آمار بالای بیکاری در بین جوانان ایرانی تصریح کرد: نام‌گذاری امسال توسط مقام معظم رهبری به سال «اقتصاد مقاومتی: تولید – اشتغال» راه را برای همه مشخص کرده است. متأسفانه دولت تا این لحظه هیچ اقدامی در راستای اشتغال جوانان و حمایت از تولید نکرده است. نشاط جامعه وابستگی دارد به اشتغال، درآمد خوب و افزایش آمار ازدواج.
وی با اشاره به لزوم دقت در انتخاب وزیر علوم در دولت دوازدهم بیان کرد: حواشی انتخاب وزیر علوم در دولت قبل باعث تضعیف دانشگاه‌ها و فضای علمی کشور شد. فردی که برای تصدی وزارت علوم انتخاب می‌شود باید فضای دانشگاه‌ها را به‌سوی علمی شدن سوق دهد نه اینکه آن را تبدیل به فضای امنیتی و سیاسی و جناح‌بازی کند.

لازم به توضیح است که وی پیش‌ازاین رئیس بازرسی، مدیرکل دانشجویی و ریاست دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز را عهده‌دار بوده و هم‌اکنون رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خامنه می‌باشد.