رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 6 مهر 1396 - 03:31
  • کد خبر : ۱۰۶۸۹
  • مشاهده :30 views
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی

حساس‌ترین نقطه برای ورود جنگ نرم دانشگاه‌هاست

هم‌زمان با هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید، تعدادی از اساتید بسیجی دانشگاه‌های استان آذربایجان‌شرقی و روسای دانشگاه‌ها با نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌شرقی و امام‌جمعه تبریز دیدار نمودند

به گزارش اساتید خبر و به نقل از  خبرگزاری علم و فناوری ؛ هم‌زمان با هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید، تعدادی از اساتید بسیجی دانشگاه‌های استان آذربایجان‌شرقی و روسای دانشگاه‌ها با نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌شرقی و امام‌جمعه تبریز دیدار نمودند.

در این دیدار  که به همت  سازمان بسیج اساتید استان آذربایجان‌شرقی و در روز چهارشنبه مورخ  ۱۳۹۶/۰۷/۰۵ ساعت ۱۱ قبل از ظهر در بیت امام‌جمعه محترم برگزار شد، ابتدا  مسئول بسیج اساتید استان دکتر جدیری گزارشی از وضعیت دانشگاه‌های استان ارائه نمودند و سپس مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج‌آقا خدیوی  سخنرانی نمودند.

در ادامه این نشست  حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل هاشم نماینده  محترم مقام معظم رهبری در استان و امام‌جمعه تبریز ضمن تسلیت ایام سوگواری آقا اباعبدالله الحسین (ع) و گرامیداشت هفته دفاع مقدس و شروع سال تحصیلی در فرمایشات خود جداسازی کردستان  را برنامه جدید استکبار برای فشار بر ایران دانستند ایشان اشاره ابراز داشتند ۸ سال دفاع جانانه ملت ایران درس بزرگی به دنیا داد و تقویت  روحیه جهادی در مسئولان را خواستار گردیدند.

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌شرقی به اخبار جداسازی کردستان در روزهای اخیر اشاره‌کرده   و گفت این توطئه  مصیبت بزرگی از جانب صهیونیست، آمریکا، عربستان و داعش می‌باشد که می‌خواهند مشکل جدیدی برای ایران ایجاد کنند که دقیقاً شبیه توطئه‌های اوایل انقلاب است. البته برخی کشورها که ظاهراً با تجزیه کردستان مشکل‌دارند، پشت پرده موافق بوده و هماهنگی لازم برای این تجزیه صورت گرفته است.

نماینده  محترم ولی‌فقیه در استان با اشاره به اینکه دشمنان انقلاب از پیروزی سریع انقلاب متعجب بوده و باور نمی‌کردند که انقلاب پیروز شود، افزود: از اول پیروزی دشمن علیه انقلاب اسلامی با پشتیبانی کشورهای غربی و عربی توطئه‌ها را شروع کرده و درنهایت جنگ هشت‌ساله را آغاز کردند که شکست بزرگی از ایران اسلامی و انقلاب نوپا خوردند.

وی با تأکید به اینکه اهداف دشمنان انقلاب در آغاز جنگ تحمیلی برای براندازی نظام، سلطه به اروند‌رود و جلوگیری از صدور انقلاب به سراسر دنیا، تجزیه و تصرف اراضی جمهوری اسلامی و رهبری جهان عرب بود، گفت: صدام قبل از شروع جنگ مقابل رسانه‌ها قرارداد بین ایران و عراق در الجزایر را پاره می‌کند و استاندار و شهردار برای استان‌های ایران انتخاب کرده و با این رویکرد جنگ را آغاز می‌کند.

وی با بیان اینکه همواره نیازمند روحیه جهادی و شهادت‌طلبی هستیم، افزود: حفظ روحیه دفاع مقدس همانند دژی مستحکم در مقابل همه توطئه‌هاست و باید به بزرگداشت هفته دفاع مقدس بها داد و البته یادواره‌های برگزارشده نیز باید طبق اصول و چارچوب معین شده باشد.

آل هاشم خاطرنشان کرد: سپاه، ارتش، بسیج، جهاد، عشایر و اقشار مردمی دست‌به‌دست هم داده، هشت سال دفاع کردند و اجازه نفوذ دشمن را ندادند، ازاین‌رو باید دفاع مقدس را قدر نهاد.

وی معنویت جبهه‌های جنگ با برگزاری دعاهای توسل، زیارت‌ عاشورا و تقویت روحیه ایثارگری رزمندگان را یادآور شد و ادامه داد: بی‌اعتنایی به دنیا و  شهادت‌طلبی از دیگر دستاوردهای دفاع مقدس است که امید داریم مسئولان به‌صورت جهادی همانند آن دوران پیش روند.

  ایشان اظهار داشتند با توجه به اینکه امروز جنگ فیزیکی در کشور وجود ندارد ولی جنگی خطرناک‌تر از جنگ فیزیکی وجود دارد که باید نسبت به آن هوشیارتر عمل کرد. دشمنان، جنگ فیزیکی با ایران اسلامی را پرهزینه می‌دانند و به همین دلیل روی به جنگ نرم آورده‌اند که به مراتب سخت‌تر از جنگ فیزیکی است زیرا در آن دشمن مشخص است که از کدام سو حمله خواهد کرد.

وی با تأکید به اینکه حساس‌ترین نقطه برای ورود جنگ نرم دانشگاه‌هاست، بیان کرد: اگر یک استاد هرچند ازنظر علمی قوی باشد اما ازنظر دینی ضعیف باشد قطعاً محیط افکاری جوان را موردحمله قرار خواهد داد نباید به افراد فرصت‌طلب میدان برای ارتقا داد زیرا در این صورت دیگر نمی‌توان جلوی آن‌ها را گرفت.

نماینده ولی‌فقیه در استان با تأکید به ارتقای سلامت اخلاقی محیط دانشگاه گفت: سلامت اقتصادی در محیط کاری مسئولان باید در اولویت قرار گیرد و تأکید بر ظرفیت‌های درون‌زای داخل کشور در اولویت باشد.

وی افزود: داشتن صراحت و صداقت در بین مسئولان و زیرمجموعه و پرهیز از سیاست زدگی از دیگر مسائل مورد تأکید است که نباید محیط دانشگاه محل فعالیت احزاب، جریان‌ها و باندبازی‌ها باشد بلکه دانشجویان با بصیرت و آگاهی نسبت به سیاست، از سیاست زدگی دور باشند.

خطیب جمعه تبریز تصریح کرد: امید است دانشگاه‌های ایران که بسیار کارساز هستند بتواند اثرات مثبت روی کشور بگذارند زیرا تنها دستگاهی است که همه مسائل را در بر‌می‌گیرد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه