رفتن به بالا
  • یکشنبه - 14 آبان 1396 - 23:28
  • کد خبر : ۱۰۸۲۷
  • مشاهده :28 views
عضو هیات رئیسه مجلس:

اراده ایران حذف شدنی نیست/ برجام توافقی تلخ ولی اجتناب ناپذیر

همایش طرح معرفت ویژه فرهنگیان استان آذربایجان شرقی با موضوع دشمن شناسی و استکبار ستیزی در سالن اجتماعات اداره کل آموزش و پرورش استان و با سخنرانی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز یک شنبه برگزار شد.

به گزارش اساتیدخبر؛   همایش طرح معرفت ویژه فرهنگیان استان آذربایجان شرقی با موضوع دشمن شناسی و استکبار ستیزی  در سالن اجتماعات اداره کل آموزش و پرورش استان و با سخنرانی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز یک شنبه برگزار شد.

لازم به ذکر است که این نشست که سومین برنامه از دوره آموزشی طرح معرفتی  فرهنگیان است توسط سازمان بسیج فرهنگیان استان آذربایجان‌شرقی برگزار شده است.

دشمنی آمریکا تنها مربوط به تسخیر لانه جاسوسی نبوده و نیست

محمدحسین فرهنگی  در همایش طرح معرفت سازمان بسیج فرهنگیان با اشاره به متفاوت بودن ۱۳ آبان امسال اظهار کرد: دشمنی آمریکا تنها مربوط به تسخیر لانه جاسوسی نبوده و نیست بیش از نیم قرن قبل از تسخیر لانه جاسوسی با کودتاها و دشمنی‌ها آغاز شده بود.

وی بیانات مقام معظم رهبری در مورد تجربه دشمنی آمریکا با ایران را یادآور شد و با بیان به اینکه ایشان فرمودند که مصدق به عنوان ملی کننده نفت ایران، به آمریکا روی آورد، اعتماد و ارتباطاتش را تقویت کرد ولی همان آمریکایی‌ها علیه وی کودتا کردند و شاه را چند دهه دیگر بر کشور حاکم کرد افزود: دشمنی آمریکا با ایران به ترامپ ربطی ندارد و چیز جدیدی نیست.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی حمایت امام خمینی (ره) از تسخیر لانه جاسوسی را مورد اشاره قرار داد و گفت: سفارت آمریکا در اوایل انقلاب در پروژه‌های بزرگ ضد ایرانی فعال شده بود که مهمترین آن، طراحی کودتا در ایران بود که قرار بود ده‌ها انسان در این کودتا کشته شوند.

تسخیر لانه جاسوسی باید بیش از این در محافل و مجالس تحلیل شود

وی تسخیر لانه جاسوسی را انقلاب اول علیه استبداد داخلی و انقلاب دوم علیه استعمار و استیلای خارجی دانست و ابراز داشت: تسخیر لانه جاسوسی باید بیش از این در محافل و مجالس تحلیل شود.

فرهنگی در ادامه به بررسی مسائل روز کشور پرداخت و گفت: در برجام تحلیل‌های افراطی و تفریطی زیادی مطرح شد ولی چرا برجام در دستور کار قرار گرفت؟ بر خلاف برخی از کشورها از جمله اسرائیل و غیره به سمت بمب اتمی نرفته بودیم و داوطلبانه ان پی تی را اجرا می‌کردیم ولی چرا ما را وادار به عقب نشینی کردند.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه قبل از برجام اجماع جهانی علیه ایران ایجاد کرده و اخلال‌های جدی علیه اقتصاد ایران به وجود آوردند اظهار کرد: دشمن که در جنگ سیاسی و نظامی نتیجه نگرفت، به دنبال جنگ اقتصادی بود و اجماع جهانی با نگرانی‌های کاذب علیه ایران ایجاد کرد.

برجام توافقی تلخ ولی اجتناب ناپذیر

وی با تاکید بر اینکه برجام توافقی تلخ ولی اجتناب ناپذیر بود گفت: تلخ از این بابت که از بخشی از حق خود صرف نظر کردیم ولی معرفی پیروزی بزرگ و فتح الفتوح بودن برجام واقعیت نداشت. اجتناب ناپذیر هم از این بابت که اجماع جهانی باید علیه ایران می‌شکست که با راهبری مقام معظم رهبری و تیم دیپلماسی کشور، این کار موفقیت آمیز بود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رهبری هشدار داده بودند که آمریکا به تعهدات خود پایبند نخواهد بود تصریح کرد: آمریکا به هیچ کدام از اصول و تعهدات خود پایبند نبود، ضمن اینکه دشمن در برجام برای خود جای پا ایجاد کرد و بانک‌های آمریکایی را در شکستن تحریم استثنا کرد که با آن می‌توانستند ارز را کنترل کنند و این کار را کردند.

وی تحرکات اخیر آمریکا را از باب منافذ موجود در برجام دانست و  افزود: تنها دستاورد برجام که به نفع ایران بود، بر هم خوردن اجماع جهانی علیه ایران بود که اروپا هم اکنون با حفظ ظاهر از ایران حمایت می‌کند و به دلیل بدعهدی در برجام، روسیه و بسیاری از کشورها هم دست آویزی برای مقابله با آمریکا و مخالفت با آن یافته‌اند.

فرهنگی شناخت مردم از دشمنی جدی آمریکا با ملت ایران را نتیجه برجام دانست و گفت: با بد عهدی آمریکا در برجام، در داخل کشور هم افکار عمومی نسبت به دشمنی‌های آمریکا بیش از پیش توجیه شد چراکه با تبلیغات بین‌المللی برخی جوانان معتقد بودند که آمریکا آماده هرگونه همکاری است و این جمهوری اسلامی است که مخالف برقراری ارتباط است اما با برجام افکار عمومی متوجه شدند که ایران با وجود گذشت از حق خود، دشمنی آمریکا و عدم همکاری اش تداوم یافت.

وی با تاکید بر اینکه اکنون هر اتفاقی هم بیافتد به شرایط قبل از برجام و اجماع جهانی علیه ایران باز نمی‌گردیم ابراز داشت: روسیه و برخی کشورهای دنیا با شرایط اخیر با آمریکا همراهی نخواهد کرد.

ایران به دنبال این است که تبادلات ارزی ایران با ارزهای داخلی کشورها صورت گیرد

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه اکنون جامعه بین المللی برای انزوای آمریکا به اجماع رسیده است گفت: ایران به دنبال این است که تبادلات ارزی ایران با ارزهای داخلی کشورها صورت گیرد که اگر این اتفاق رخ دهد یکی از مهمترین فشارهای اقتصادی علیه دلار و آمریکا در سطح بین الملل اعمال می‌شود.

وی با بیان اینکه ایران با ترکیه، روسیه و آذربایجان به توافق رسیده است، تصریح کرد: اگر این رویکرد محقق شود، موجب انزوای بین المللی آمریکا و دلار خواهد شد.

فرهنگی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ایران چرا از اقدام متقابلی مانند تحریم‌های آمریکا را انجام نمی‌دهد گفت: هر کشور ابزاری برای مقابله دارد، آمریکا دلار را دارد و برخی حساب‌ها و اموالی را در کشور خود دارد که می‌تواند تحریم موثری داشته باشد و این ابزار اختصاصی آمریکا است.

وی با بیان اینکه آمریکا علاقه دارد کشورهای نفت خیز در خاورمیانه را تابع محض خود کند اضافه کرد: آمریکا داعش را به وجود آورد و به دنبال حاکمان سر سپرده در عراق و سوریه و لبنان و یمن بود تا منطقه یکدست علیه ایران شود ولی برعکس آن اتفاق افتاد و دست و اراده آمریکا از منطقه بریده شد.

اراده ایران حذف شدنی نیست

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اراده ایران در منطقه پیروز شد و اکنون اراده ایران حذف شدنی نیست و آمریکا به شدت از این ماجرا عصبانی است.

وی ادامه داد: آمریکا برای جایگزینی داعش به دنبال تحریک و استقلال اقلیم کردستان بود تا کشورهای منطقه را بر هم بریزد و این اقدام را توسط یکی از عناصر خود شروع کرد، اما این حرکت به سادگی مدیریت شد، تصور نمی‌کردند به سرعت طرحشان شکست بخورد ولی بدون خونریزی و بدون درگیری دولت عراق بر کرکوک مسلط شد، منابع به دولت حاکم عراق بازگشت و طرح آمریکا به شدت شکست خورد.

فرهنگی با تاکید بر اینکه امروز دیگر در این منطقه جایگاهی برای استیلای ۵ دهه گذشته آمریکا وجود ندارد و امکان آن فراهم نیست ابراز داشت: اکنون ایران در بین ملت‌ها دارای جایگاه تاریخی بی سابقه شده است. آرزوی امام تشکیل بسیج جهان اسلام بود و امروز این اتفاق افتاده است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکا طراحی کرده بود که به دنیا بقبولاند که فقط شیعه‌ها جنگجو هستند و بقیه مسلمانان حامی ما هستند که در این راستا چهره‌های حماسی مانند داعش را به وجود آوردند اضافه کرد: امروز دغدغه آنها این است که همین افراد داعشی اروپا و آمریکا را به هم نریزند و وعده خداوند است که «وَ مَکَرُوا وَ مَکَرَ اللَّهُ وَ اللَّهُ خَیْرُ الْماکِرینَ».

فرهنگی با اشاره به اینکه خداوند فرموده که « إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم وَیُثَبِّت أَقدامَکُم» افزود: صدها مدافع حرم برای نصرت خداوند و دفاع از وطن از اسلام و انقلاب هزاران کیلومتر دورتر بدون ادعا می‌جنگند که نصرت خداوند وعده داده شده است و دشمنان ذلیل خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: امام علی (ع) فرمود که بهترین تدبیر این است که مومنان در منزل خود منتظر دشمن نشدند، فراتر از مرزها با دشمن جنگیدند و آرامش و امنیت را برای کشور به ارمغان آوردند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه این امدادهای غیبی در سایه بسیج جهان اسلام است که اصلا با معادلات دنیوی قابل محاسبه نیست تصریح کرد: چه کسی تصور می‌کرد صدام را که آمریکا به شدت از آن حمایت می‌کرد، خود آمریکا آن را ساقط کند؟

وی گفت: ایران از نظر داخلی و خارجی موفق شده است حرکتی با سیاست‌های محکم آغاز کرده و با قدرت در دنیا راه خود را ادامه می‌دهد.

در ایران نوع نگاه به فرهنگ و فرهنگیان باید تغییر یابد

فرهنگی در پایان مشکلات فرهنگیان را یادآور شد و با تاکید بر اینکه در ایران نوع نگاه به فرهنگ و فرهنگیان باید تغییر یابد افزود: اگر به قانون خدمات کشوری عمل شود هیچ نارضایتی در بین فرهنگیان و کارمندان وجود نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش در نظام اجرایی کشور مظلوم است و اراده‌ای در دولت برای برطرف کردن مشکلات وجود ندارد ادامه داد: به دنبال آن هستیم که در مجلس راه حلی برای ردیف بودجه‌های جاری تعیین کنیم تا از محل فرارهای مالیاتی که تا ۳ هزار میلیارد تومان تعیین شده در موضوع فرهنگیان هزینه شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح ۱۰ ماده ای با منابع جدید خلق شده می‌تواند نسخه علاج اقتصاد حاکم بر آموزش و پرورش باشد افزود: معلم سرمایه بزرگی است که باید از این سرمایه حمایت کرد. باید دولت از برخی ریخت و پاش‌ها جلوگیری کند و منافع آن را به سمت معلمان سوق دهد و منابع اختصاص یافته دولت را درست و دقیق اختصاص دهد.

فرهنگی خواستار حمایت و پیگیری فرهنگیان از طرح ۱۰ ماده‌ای شد و گفت: معلمان در کنار پیگیری مطالبات خود، حمایت و مطالبه این طرح را در دستور کار خود قرار دهند چراکه می‌تواند مبنای تحولات بزرگ در آموزش و پرورش قرار گیرد.

گفتنی است در پایان این مراسم از مسئولان برتر  کانون های بسیج فرهنگیان تقدیر شد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه