رفتن به بالا
  • شنبه - 9 دی 1396 - 19:30
  • کد خبر : ۱۰۸۴۴
  • مشاهده :22 views
رئیس دانشگاه تبریز:

۹ دی روز تجلی قدرت الهی و شکست فتنه آمریکایی است

رئیس دانشگاه تبریز افزود: این خطا است که ۹ دی را به نفع یک گروه و جریان ضبط کرد بلکه در آن روز همه به صحنه آمدند و اتحاد خود را به همگان نشان دادند.

به گزارش اساتیدخبر،  محمدرضا پورمحمدی صبح امروز در همایش ۹ دی، روز ملی بصیرت و میثاق امت با ولایت در تالار وحدت دانشگاه تبریز اظهار داشت: امروز گرامیداشت روز ۹ دی تجلی قدرت الهی و شکست فتنه آمریکایی است که با حرکتی برخاسته از بصیرتی بود که مقام معظم رهبری آن را در زمره روز بصیرت ملت ایران اعلام داشتند.

وی با بیان اینکه تالاری که امروز افتخار برگزاری حماسه ۹ دی‌ را دارد در جوار دانشکده فنی و مشهدالشهدا دانشگاه است، گفت: در ایام غبارآلود سال ۸۸ که فتنه‌ای بزرگ و خطرناک کشور را فرا گرفته بود، این چشم‌های بینا بودند که حق را از باطل تمیز دادند.

رئیس دانشگاه تبریز با اشاره به اینکه مردم برای داشتن سه مولفه ایام سخت ۸۸ را با موفقیت پشت سر گذاشت، افزود: خودآگاهی با تکیه بر فطرت، زمان‌سنجی متکی بر آینده و شناخت از جهان از جمله دلایل پیروزی حق علیه باطل بود که مولفه‌ها با تقوای الهی همراه شد و به انسان‌های بصیر قدرت فرقان و تمیز را عطا کرد.

وی با تاکید به اینکه باید سه درس را از حماسه ۹ دی آموخت، تصریح کرد: درس اول برخورداری از رهبری مقتدر است که سایه‌اش بر سر همه ما است زیرا قدرت و مدیریت مقام معظم رهبری بود که ما را از آن بحران ایجاد شده، خارج کرد.

پورمحمدی با بیان اینکه راهبرد امنیت‌سازی در کشور، راهبرد مردم‌محوری است، گفت: باید قدر مردم را دانست زیرا مردم ما همیشه آگاه و فهیم در صحنه حضور یافتند.

رئیس دانشگاه تبریز افزود: این خطا است که ۹ دی را به نفع یک گروه و جریان ضبط کرد بلکه در آن روز همه به صحنه آمدند و اتحاد خود را به همگان نشان دادند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه