رفتن به بالا
  • شنبه - 9 دی 1396 - 19:36
  • کد خبر : ۱۰۸۴۷
  • مشاهده :19 views
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی در دانشگاه تبریز:

فتنه ۸۸ تمام شد ولی فتنه‌های جدید دشمنان در راه است

نماینده ولیفقیه در آذربایجان شرقی گفت: فتنه ۸۸ تمام شد ولی فتنه‌ها همچنان باقی است و فکر نکنیم پرونده فتنه بسته شده پس باید بصیرت را روز به روز بیشتر کنیم تا پاسخگوی فتنه‌های بعدی باشیم.

به گزارش اساتید خبر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم صبح امروز در همایش بزرگ ۹ دی که در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد با اشاره به اینکه در تاریخ پر افتخار ایران، روزهای به یاد ماندنی زیادی به ثبت رسیده که ۹ دی یکی از این روزهای بزرگ حماسه آفرینی ملت ایران است.

وی با بیان اینکه ملت هوشیار و بصیر ایران در این روز یک بار دیگر با آرمان‌های انقلاب اسلامی و والای حضرت امام و شهدا تجدید عهد کردند افزود: مردم بودند که در این روز،  توطئه‌های علیه این نظام را نقش بر آب کردند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه درباره فتنه ۸۸ نکاتی وجود دارد که باید همواره یادآوری و بازخوانی شود گفت:  مشارکت ۸۵ درصدی و ۴۰ میلیونی می‌توانست علاوه بر استحکام بیشتر داخلی در افق وسیع‌تر دامنه نفوذ ایران را در عرصه‌های جهانی به عنوان یک کشور مهم و تاثیرگذار که الگوی مردم سالاری دینی را مطرح کرده افزایش یابد.

وی با بیان اینکه متاسفانه وقایع تلخ بعد از انتخابات در قالب فتنه از پیش طراحی شده به اجرا درآمد اضافه کرد:  فتنه ۸۸ نتیجه طراحی طولانی مدت سرویس‌های جاسوسی خارجی بود و افرادی هم در داخل پازل دشمن را آگاهانه یا ناآگاهانه تکمیل کردند.

امام جمعه تبریز سه مورد از اقدامات فتنه‌گران در سال ۸۸ را برشمرد و افزود:  هجمه به ارزش‌های دینی و عاشورا که یکی در زمان بنی‌صدر به عاشورا توهین شد و یکی هم در فتنه ۸۸ رخ داد ضمن اینکه ۴۰ روز مانده به انتخابات بدیلی برای شورای نگهبان با کمیته صیانت از آرا را تشکیل دادند که در نوع خود بدعت‌گذاری بود و سومین اقدام فتنه انگیزانه  ایجاد تردید‌های ذهنی در مورد انتخابات سالم نظام اسلامی و یاس آفرینی در بین مردم بود.

آل‌هاشم، با اشاره به پیامدهای فتنه ۸۸ در داخل و خارج تصریح کرد: افزایش فشار‌ها و تهدید‌ها علیه ایران،  افزایش مطالبات دشمن در موضوع هسته‌ای و افزایش امیدواری دشمن به براندازی نظام از پیامدهای فتنه ۸۸ که این اتفاقات باعث شد تا موقعیت ایران که از نظر دشمنان در عرصه بین‌المللی بسیار بالا بود،  فتنه باعث افت این جایگاه شود.

وی در ادامه دستاوردهای ۹ دی را هم یادآور شد و گفت:  اثبات نقش بی‌بدیل ولایت در مدیریت بحران‌ها از جمله مهم‌ترین دستاوردهای ۹ دی بود چرا که برخی می‌گفتند انتخابات را باید رهبری ابطال کند تا مشکلات بخوابد ولی رهبری ایستادند تا بدعتی برای انتخابات بعدی نباشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تقویت پیوند ناگسستنی مردم با نظام و انقلاب و رهبری در ۹ دی را مورد تاکید قرار داد و گفت: در این حماسه نقش بصیرت و ولایتمداری مردم در نقش بر آب شدن توطئه دشمنان آشکار شد. برخی در جریان فتنه ۸۸ به جهت بی‌بصیری وارد شدند ولی در ۹ دی برگشتند.

وی تاکید رهبری بر بصیرت برای لحظه‌شناسی و شناخت از دیروز و آینده نگری را مورد اشاره قرار داد و افزود:  فتنه ۸۸ تمام شد ولی فتنه‌ها همچنان باقی است،  فکر نکنیم پرونده فتنه بسته شده است لذا باید بصیرت را روز به روز بیشتر کنیم تا پاسخگوی فتنه‌های بعدی باشیم.

امام جمعه تبریز تصریح کرد:  باید با وحدت و همدلی همه آحاد مردم بتوانیم در برابر توطئه‌های نظام ایستادگی داشته باشیم.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه